Dogodna lokalizacja

Hotel Texas

Żory, ul. Katowicka 24

Hotel Texas w Żorach znajduje się przy drodze szybkiego ruchu, tzw. „wiślance” (DK81 Wisła - Katowice). Dojazd z Katowic zajmuje zaledwie 30 minut, a z Bielska Białej - 40 minut.

Muzeum Ognia

Muzeum Ognia to inspirujący obiekt, który zdobył uznanie w świecie architektury. Budynek nawiązujący do buchających płomieni skrywa interaktywną ekspozycje na temat groźnego żywiołu. Każdy zwiedzający może wziąć udział w eksperymentach i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia. Na gości czeka także szlak prowadzący przez dzieje ognia w prehistorii, czasach antycznych i wiekach średnich. Wizyta w naszym muzeum to również okazja, aby przyjrzeć się bliżej pracy strażaka.

Park Wodny AQUARION

Zjeżdżalnie, rwąca rzeka, jacuzzi - to tylko część atrakcji Parku Wodnego Aquarion. Nowoczesny basen wyposażony jest także w strefę SPA. W cenie biletu skorzystać możesz m.in. z sauny, groty solnej czy kąpieli ługowej. To także idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą zadbać o formę. Na części basenu sportowego regularnie odbywają się zajęcia aqua jump i aqua cycling. Jesteś na rodzinnych wakacjach? Odwiedź Aquarion z dziećmi. Na maluchy czekają mini zjeżdżalnie i dmuchańce.

Twinpigs

Las Vegas, Hawaje, a nawet indiańska wioska - te wszystkie miejsca możesz odwiedzić podczas wizyty w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs. W Żorach powstało pierwsze w Polsce miasteczko czerpiące garściami z amerykańskich klasyków. Ponad 10 hektarów Parku podzielono na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu. Odkrywanie Ameryki zaczniesz już przy wejściu, gdzie zacumował legendarny statek Krzysztofa Kolumba. Dalej czeka na Ciebie m.in. hawajska plaża, stacja kosmiczna NASA i meksykańska hacjenda. Koniecznie odwiedź także zagrodę z kozami - oswojone zwierzaki uwielbiają głaskanie i chętnie pozują do wspólnych zdjęć. Nad mini-zoo rozpościera się jeden z dwóch parków linowych, a tuż obok rozpoczyna się strefa karuzel i wielowymiarowych kin. Fanom mocnych doznań polecamy przejażdżkę na Traperze i po Tajemniczym Podziemiu oraz seans w Batyskafie.

Starówka w Żorach

To najstarsza część miasta otoczona fragmentami murów obronnych. W samym centrum Żor podziwiać można liczne kamienice z XVIII i XIX wieku. Punktem obowiązkowym podczas spaceru po starówce jest karuzela wenecka. Popularna „Żorzanka” to największa tego typu atrakcja w Polsce - z dwupoziomowej karuzeli może korzystać równocześnie aż 70 osób.

Beskid Śląski

Żory to idealne miejsce wypadowe na górskie wyprawy. Dojazd do Szczyrku, Wisły czy Ustronia nie zajmie więcej niż godzinę. Beskid Śląski to setki kilometrów górskich szlaków, o różnym stopniu trudności. Dobrze oznaczone i przygotowane umożliwiają bezpieczną wspinaczkę dla całej rodziny. W sezonie zimowym na narciarzy i snowbordzistów czekają wyciągi i trasy zjazdowe.

Skip to content